تجهیزات صنعتی رادیناس

تامین کننده ابزار آلات و تجهیزات رنگی کشور

تفاوت ایرلس برقی و بادی

یکی از کاربردی‌ترین ابزار‌ها در پاشش رنگ و نقاشی، ایرلس است که در انواع گوناگونی ساخته می‌شود. هر یک از این ایرلس‌ها کاربرد خاص خود را داشته و تفاوت‌هایی نیز با هم دارند. از کاربردی‌ترین ایرلس‌ها می‌توان به ایرلس بادی و برقی اشاره کرد که از نظر عملکرد، نیروی محرکه و غیره تفاوت‌هایی با هم دارند. اما برای بیان تفاوت ایرلس برقی و بادی لازم دانستیم در این مطلب از رادیناس به طور کامل به بررسی این موضوع بپردازیم و کاربرد آن‌ها را بیان کنیم.

موارد استفاده از ایرلس برقی چیست؟

ایرلس برقی یکی از پمپ‌های ایرلسی است که در رنگ‌کاری از آن استفاده می‌شود و بدون دخالت هوا پاشش رنگ را انجام می‌دهد. این دستگاه با برق شهری کار می‌کند و با روشن شدن موتور، رنگ از مخزن به پیستوله منتقل شده و در آخر به وسیله نازل، روی سطح پاشیده می‌شود‌. 

ایرلس‌های برقی کاربرد گوناگونی دارند و دایره استفاده از آن‌ها بسیار وسیع است. از کاربری‌های خانگی گرفته تا صنعتی برای رنگ آمیزی دیوار و ماشین می‌توانید از ایرلس برقی استفاده کنید. علاوه بر این، چون سرعت پاشش این ایرلس بسیار زیاد است، از این دستگاه برای رنگ پاشی نمای خارجی و داخلی ساختمان‌ها، انواع پوشش‌های ساختمان مانند پوشش ضد رطوبت، پوشش نانو و غیره استفاده می‌کنند.

ایرلس بادی

موارد استفاده از ایرلس بادی چیست؟

برخلاف ایرلس برقی که نیروی محرکه، برق شهری است، در ایرلس بادی نیروی محرکه به وسیله هوای فشرده تامین می‌شود. در واقع هوای فشرده وارد ایرموتور دستگاه شده و ایرموتور به وسیله این هوای فشرده باعث حرکت شفت می‌شود. 

پس عامل اصلی پاشش رنگ در ایرلس بادی را باید هوای فشرده بدانیم. این دستگاه کارایی بسیار زیادی دارد و برای پروژه‌های بزرگ مانند کارخانه‌ها بسیار مناسب است. از این دستگاه به دلیل فشار کم، برای رنگ پاشی ظریف‌ کاری‌ها مانند رنگ پاشی اکثر سازه‌های فلزی مانند قطعات هواپیما و کشتی استفاده می‌کنند. 

پیشنهاد: یکی دیگر از پرکاربردترین ابزارآلات صنعتی سنباده رن برقی است که در مصارف نجاری کاربردهای زیادی دارد، برای اطلاعات بیشتر یا پنت سفارش به صفحه این محصول مراجعه کنید.

تفاوت ایرلس برقی و بادی چیست؟

ایرلس بادی و برقی علی رغم تفاوت‌هایی که با هم دارند، می‌توانند مکمل هم باشد. در صورتی که به صرفه جویی در رنگ اهمیت می‌دهید، بهتر است از دستگاه ایرلس بادی استفاده کنید؛ زیرا هنگام استفاده از ایرلس برقی نمی‌توانید به طور کامل از رنگ موجود در مخزن استفاده کنید و رنگ زیادی به هدر می‌رود. علاوه بر این برای رنگ پاشی ظریف بهتر است از ایرلس بادی استفاده شود. همچنین ایرلس برقی به دلیل استفاده از برق، امنیت کمتری نسبت به ایرلس بادی دارد. از تفاوت‌های این دو ایرلس می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

فشار، رنگ پاشی و پرداخت نهایی

در ایرلس برقی به دلیل این‌که از هوای فشرده استفاده نمی‌شود، اصلا هوا و رنگ با ترکیب نشده و رنگ خارج شده از دستگاه کاملا یکدست و بدون حباب است. فقط پیستوله ایرلس برقی رنگ موجود در دستگاه را با فشار بسیار زیادی خارج می‌کند. فشار ناشی از خروج رنگ ممکن است صدماتی را به وجود آورد. پس قبل از انجام کار با این دستگاه، باید تمرینات لازم را انجام داده باشید.

اما در ایرلس بادی پاشش رنگ بدون هیچگونه فشاری انجام می شود؛ زیرا پیستوله بادی با فشار کمپرسور متناسب است و در هنگام رنگ باشی، صدمات ناشی از فشار زیاد را ایجاد نمی‌کند. در مقابل گاهی در این دستگاه هوا با رنگ ترکیب شده و باعث ایجاد حباب‌هایی در رنگ نهایی می‌شود.

تفاوت ایرلس برقی و بادی

غلظت رنگ مورد استفاده و ویسکوزیته مواد

با توجه به این‌ که در ایرلس برقی فشار زیادی ایجاد می‌شود، نیاز کمتر به رقیق کردن رنگ‌ها است‌. فقط رنگ‌ها را تا حدودی رقیق کرده و سپس استفاده کنید. پس رنگ‌های مختلف از نظر ویسکوزیته در ایرلس برقی قابل استفاده هستند.

در مقابل در ایرلس بادی، رنگ‌هایی که غلظت بالایی دارند باید رقیق شده و سپس مورد استفاده قرار گیرند. همچنین در این پیستوله نمی‌توانید از رنگ‌هایی که تحمل بالایی در برابر فشار ندارند، استفاده کنید (مانند لاتکس انامل).

راهنمای خرید پیستوله بادی و برقی

خرید ابزار آلات صنعتی امروزه به یکی از دغدغه‌های مهم مردم تبدیل شده است؛ زیرا این ابزار‌ها با کیفیت‌های مختلفی تولید شده و شناسایی ابزارهای اصلی از ابزارهای بی کیفیت کمی دشوار است. اما شما می‌توانید به فروشگاه‌های معتبر مراجعه کنید و با بررسی کیفیت کالا، نسبت به خرید پیستوله بادی ، برقی و یا هر ابزارآلات دیگری، اقدام کنید. فقط توجه داشته باشید که فروشگاه مورد نظر به ضمانتی کالا را به شما تحویل دهد و دستگاه دارای خدمات پس از فروش باشد.

اما اگر امکان خرید حضوری برای شما میسر نیست، می‌توانید با مراجعه به سایت گروه رادیناس، به صورت آنلاین دهید. سایت ما مجموعه کاملی از ابزارهای با کیفیت است و شامل انواع سنباده، پمپ دیافراگمی، ایرلس برقی، ایرلس بادی و غیره است که شما با توجه به نیاز خود، می‌توانید خرید خود را انجام دهید. این سایت به شما این اطمینان را می‌دهد که کالای مورد نظر اصل بوده و از کیفیت و اصالت کافی برخوردار است.